3 646 obiektów hotelowych w Polsce

019752

3 646 obiektów hotelowych oraz 6 239 pozostałych obiektów z miejscami noclegowymi funkcjonowało w Polsce pod koniec lipca br. – wynika z danych GUS. Oznacza to wzrost liczby placówek w stosunku rocznym.

W połowie roku na terenie Polski działało łącznie 2250 hoteli. Pod koniec lipca 2013 roku było ich 2 107, co oznacza, że w ciągu roku liczba wzrosła o prawie 7 proc. Oprócz tego do kategorii obiektów hotelowych zaliczane są także motele, pensjonaty, którym nie została nadana żadna kategoria, a także obiekty świadczące usługi hotelowe – m.in. domy gościnne i zajazdy. Ich liczba określona została na 949.

W pierwszym półroczu z polskich obiektów noclegowych skorzystało ponad 11,2 mln turystów, w tym 21,6 proc. obywateli innych krajów. W stosunku rocznym w tej kategorii nastąpił wzrost o 7,3 proc., w tym 4,6 proc. jeśli chodzi o zagranicznych turystów.

W hotelach nocowało łącznie 7,5 mln osób. To wzrost o 11,2 proc. w stosunku rocznym. Jednocześnie z hoteli najczęściej korzystają turyści zagraniczni – łącznie 2,2 mln osób.

Jeśli chodzi o wykorzystanie miejsc noclegowych, w ciągu pierwszej połowy br. wskaźnik ten dla obiektów hotelowych wyniósł 32 proc., To o 0,8 pproc. w stosunku do ubiegłego roku.

źródło: propertynews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>