Najatrakcyjniejsze miasta w Polsce według obcokrajowców

gdansk_650

Jakie miasta w Polsce są najatrakcyjniejsze według obcokrajowców? Przedstawiamy listę stworzoną przez użytkowników portalu TripAdvisora, jednego z najpopularniejszych portali turystycznych na świecie. Oto 7 miast, które cieszą się największym uznaniem turystów z zagranicy!

Miejsce 7. Zakopane
Zakopane przyciąga swoim urokiem ludzi, którzy pragną zbliżyć się do natury dzięki wędrówkom po najwyższych górach Polski – Tatrach. Jest to z pewnością najpiękniej położone miasto w naszym kraju – rozległą panoramę można podziwiać z Gubałówki (na zdjęciu). Serce Zakopanego stanowią Krupówki – na dolnym odcinku zostało parę drewnianych budynków z końca XIX wieku, jak na przykład pierwszy zakopiański hotel przy ul. Nowotarskiej.

Miejsce 6. Łódź
Łódź, trzecie miasto w Polsce pod względem ludności, na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniło. Władze starają się rewitalizować wiele obiektów pofabrycznych, które jeszcze niedawno tętniły swoim produkcyjnym życiem. Wspaniałym przykładem jest centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe Manufaktura. Łódź to także nie lada gratka dla fanów kinematografii – jest jednym z najpopularniejszych polskich miast służących jako plan filmowy.

Miejsce 5. Poznań
Położony w Dolinie Warty Poznań należy do najstarszych polskich miast. W X i XI wieku był jednym z ośrodków państwa Piastów. Dziś stanowi centrum naukowe, kulturalne i gospodarcze regionu. Największą atrakcją jest Stare Miasto, na którego zabytkowym Rynku znajduje się słynny ratusz. Warto zobaczyć także Stary Browar, który został uznany za „najpiękniejsze centrum handlowe na świecie” przez międzynarodową fundację ICSC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>