Wirtualna rzeczywistość wkracza do branży turystycznej

cave.ncsa.uiuc.edu

Firma Destination VR, rozwijająca technologie wirtualnej rzeczywistości, stworzyła pierwszą w Europie aplikację VR dla branży turystycznej. Przygotowano ją specjalnie dla powstającego w Zakopanem obiektu hotelowo-apartamentowego Radisson Blu.

Wizualizacja Experience Zakopane pokazuje w wirtualnej rzeczywistości zarówno okolice, jak i wnętrze jeszcze nieistniejącego hotelu. Oglądanie obiektu w ten sposób jest możliwe dzięki specjalnej aplikacji stworzonej przez Destination VR oraz, dobrze już znanym użytkownikom gier komputerowych, goglom Oculus Rift.

- Nasz produkt rozpoczyna nową erę w rozwoju branży turystycznej – mówi Piotr Baczyński, CEO w Destination VR.

W przeciwieństwie do dotychczasowych prób wizualizacji 3D, poprzez zdjęcia panoramiczne czy animacje, aplikacje na Oculus Rift czy Samsyng Gear VR daje możliwość szczegółowego odwzorowania rzeczywistości, a użytkownikom odczucie przebywania w danym miejscu, tj. poczucie przestrzeni, odległości, możliwość poruszania się w danym wnętrzu, doświadczenie miejsca, jego atmosfery i charakteru.
Firma pracuje obecnie nad stworzeniem narzędzi umożliwiających klientom przy okazji wirtualnej wizyty rezerwację, wybór miejsca, hotelu czy konkretnego pokoju z odpowiednim widokiem.

Destination VR współpracuje też z deweloperami. Przygotowała m.in. dla firmy Ghelamco aplikację pozwalającą spacerować po budowanym właśnie Warsaw Spire. Wirtualny spacer prezentuje nie tylko wieżowiec, jego wnętrza czy widoki, jakie rozpościerają się z okien, ale również okolice całej inwestycji na przestrzeni ok. 2km.

Jak mówi w rozmowie z naszym portalem Piotr Baczyński, zastosowanie aplikacji jest uniwersalne. Szczególnie pomocne może okazać się na rynku nieruchomości komercyjnych. – Można będzie je wykorzystywać do prezentacji inwestorskich, promocji wśród klientów, jak i sprzedaży danego obiektu – ppodkreśla. Zdaniem Baczyńskiego technologia VR będzie w przyszłości wykorzystywana jako narzędzie nowoczesnego marketingu.Najnowszy projekt Destination VR to aplikacja dla jednego z deweloperów, realizujących jedno z największych w Polsce centrów handlowych.

źródło: propertynews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>