Chińska gorączka Hiltona

reception-academy-hotel-profiles-hilton-worldwide-1-jpg

Hilton Worldwide poinformowało o zawarciu umowy licencji wyłącznej z Plateno Hotels Group, jedną z czołowych grup hotelarskich w Chinach. Umowa przewiduje wprowadzenie marki Hampton by Hilton na rynek chiński oraz jej szybki rozwój. W jej ramach, Hampton planuje otwarcie ponad 400 hoteli z których pierwszy przyjmie gości jeszcze końcem 2015 r.

Marka Hampton by Hilton jest liderem w segmencie hoteli średniego segmentu, a pod jej szyldem działa już blisko 2000 obiektów w 17 krajach. Plateno Hotels Group dysponuje z kolei siecią ponad 3000 hoteli, które przyjmują gości pod pięcioma markami w 300 miastach Chin. Grupa prowadzi także największy w Chinach, liczący 80 milionów członków, program lojalnościowy dla klientów hotelowych.

– Spodziewamy się, że nawiązana współpraca przyspieszy naszą ekspansję geograficzną w Chinach oraz ułatwi nam dywersyfikację oferty i rozszerzenie bazy klientów – mówi Jim Holthouser, wiceprezes wykonawczy ds. marek globalnych Hilton Worldwide.

– Na rynku chińskim jest już obecnych pięć naszych marek, które notują szybki wzrost. Po wszechstronnym przeanalizowaniu rynku dostrzegliśmy dalszy potencjał rozwojowy obiektów premium, jak i tych należących do średniego segmentu. Obecnie, dzięki współpracy z Plateno Hotels Group, wykorzystujemy okazję do wprowadzenia marki Hampton by Hilton – dodaje.

W Chinach daje się zauważyć rosnące zapotrzebowanie na obiekty średniego segmentu, szczególnie przez niewielką dostępność hoteli 3- oraz 3,5-gwiazdkowych. Z tego powodu sieć Hampton opracowała ofertę 3-gwiazdkowego hotelu. Jest on dostosowany do specyfiki najbardziej rozwiniętych chińskich miast i podróżujących, zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych, którzy przykładają szczególną uwagę do stosunku jakości do ceny.

W skład sieci Hampton by Hilton w Chinach wejdą nowe budynki oraz obiekty spełniające dawniej inne funkcje lub poddane adaptacji. Uruchomieniem hoteli oraz zarządzaniem nimi zajmie się Plateno Hotels Group.

– Strategicznym celem Hampton jest rozszerzenie naszej obecności na całe Chiny – mówi Phil Cordell, globalny szef marki Hampton i wyspecjalizowanej obsługi w Hilton Worldwide.

– Aby go osiągnąć, chcemy wykorzystać bardzo dużą popularność naszego produktu wśród obiektów średniego segmentu, który nie rozwijał się do tej pory równie szybko jak obiekty z sektora ekonomicznego. Firma Plateno posiada największą w Chinach bazę hoteli oraz najpopularniejszy program lojalnościowy, a także posiada ogromne doświadczenie w rozwijaniu i zarządzaniu hotelami. Nasza współpraca ma wesprzeć rozwój sieci Hampton by Hilton w Chinach oraz umożliwić nam nawiązanie bliskich i trwałych relacji z nowymi właścicielami oraz gośćmi.

Goście chińskich hoteli Hampton by Hilton będą mogli uczestniczyć w cenionym na świecie programie lojalnościowym Hilton HHonors. Plateno Hotels Group prowadzi największy w Chinach, liczący 80 milionów uczestników, program lojalnościowy dla gości hotelowych, który stanie się nowym źródłem klientów dla sieci Hampton by Hilton w Chinach. Współpraca będzie również okazją do zapoznania użytkowników z Chin z programem Hilton HHonors, jak również z innymi, najlepszymi w swojej klasie, markami Hilton Worldwide. Jeśli uwzględnić w tym równaniu 43 miliony członków programu Hilton HHonors w 94 krajach, otrzymamy imponującą liczbę 120 milionów osób, które mogą zdobywać nagrody dzięki pobytom w hotelach Hampton by Hilton w Chinach.

– Cieszymy się z perspektywy wprowadzania marki Hampton by Hilton w Chinach we współpracy z Hilton Worldwide, światowym liderem branży hotelarskiej – mówi Eric Wu, dyrektor finansowy Plateno Hotels Group.

– Tutejszy rynek wykazuje znaczne zapotrzebowanie na obiekty ze średniego segmentu, a Hampton jest naszym zdaniem rozwiązaniem, które dobrze zapełni tę lukę. Entuzjazm i troska personelu połączone z przemyślanymi udogodnieniami, takimi jak darmowe Wi-Fi, czyste i wygodne łóżka czy gwarancja pełnej satysfakcji, spotkają się z ogromny zainteresowaniem ze strony podróżujących Chińczyków – dodaje.

Hilton Worldwide działa obecnie w Chinach pod pięcioma markami. W sumie sieć oferuje łącznie 17 000 pokoi, które w najbliższej przyszłości zostaną wsparte przez kolejne 50 000 pokoi związanych z otwarciem planowanych hoteli Hampton.

źródło: www.propertynews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>