Nowy hotel B&B w Katowicach

Nowy Hotel B&B Katowice

W Katowicach jest kilka tysięcy miejsc noclegowych. Zazwyczaj wystarcza, brakuje przy okazji kongresów i dużych imprez. Będą więc nowe.

W Katowicach działa obecnie kilka dużych hoteli, w tym jeden pięciogwiazdkowy. Inwestorzy planują budowę kolejnych. Sieć B&B Hotels Polska właśnie ogłosiła, że do 2016 r. otworzy nowy obiekt, czwarty w Polsce po Warszawie, Toruniu i Wrocławiu, u zbiegu ulic Opolskiej i Sokolskiej w centrum Katowic, tuż obok Filharmonii Śląskiej. Firma kupiła już teren pod inwestycję, ma też pozwolenie na budowę, aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac.

Hotel będzie 7-kondygnacyjny w klasie ekonomicznej. Pomieści 105 pokoi, w tym dla osób niepełnosprawnych i pokoje rodzinne. Każdy z nich będzie wyposażony w klimatyzację, telewizor i bezprzewodowy bezpłatny dostęp do internetu. Obiekt pomieści też salę konferencyjną oraz podziemny parking. Z zewnątrz ma być elegancką bryłą wyróżniającą się prostymi liniami oraz stonowaną kolorystyką.

Inwestor chwali m.in. położenie swojej działki. – Lokalizacja w ścisłym centrum miasta to wizytówka wszystkich hoteli B&B i istotny element polityki naszej firmy – mówi Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska. Ceny w hotelu mają być atrakcyjne, a standard usług – wysoki. Budowa ma rozpocząć się w 2015 roku.

źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>