W Gdańsku powstaje Hotel Almond – otwarcie w maju 2015

HOTEL ALMOND

Przy ulicy Toruńskiej w Gdańsku w miejscu przedwojennej fabryki kakao i marcepanu powstaje hotel Almond, którego nazwa nawiązuje do historii miejsca. Otwarcie nowego obiektu konferencyjnego planowane jest na maj 2015 roku.

Budynek ma być połączeniem historii tego miejsca z nowoczesnością, co jest nie bez znaczenia dla wpasowania się w architekturę miasta. Inwestorem jest firma Dekpol sp. z o.o. Hotel Almond będzie obiektem czterogwiazdkowym.

W nowo powstałym hotelu znajdzie się pięć sal konferencyjnych: największa z nich to sala o powierzchni 350 mkw. w pełni wyposażona w sprzęt audiowizualny. Możliwy będzie podział pomieszczenia na dwa mniejsze: 200 mkw. i 150 mkw. Ponadto, hotel udostępni także sale mierzące 60 mkw., .46 mkw. i 30 mkw. Do dyspozycji organizatorów konferencji będzie również pokój biznesowy o powierzchni 25 mkw. Hotel zaoferuje swoim gościom 110 pokoi oraz apartamentów o zróżnicowanym standardzie na poziomie czterech gwiazdek. Co więcej, w budynku znajdzie się dwupoziomowa restauracja, strefa spa i wellness składająca się z basenu, dwóch saun oraz sześciu gabinetów spa, w tym jednego dwuosobowego gabinetu VIP. Otwarcie hotelu planowane jest na maj 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>