Rada nadzorcza Orbisu wyraziła zgodę na kupno od Accoru hoteli za 142,3 mln euro

472187

Rada nadzorcza Orbisu wyraziła zgodę na zakup udziałów w spółkach należących do Accor, działających w Europie Środkowej oraz upoważniła zarząd do negocjacji treści umowy kupna udziałów – podał Orbis w komunikacie.

Orbis zawrze nową umowę licencyjną (Master License Agreement) z Accor, zapewniającą Orbisowi prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami Accor, do 2035 roku, w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech, na zasadzie wyłączności przez okres minimum 10 lat.

Orbis przejmie od Accor 38 istniejących oraz 8 planowanych hoteli poprzez nabycie udziałów w spółkach zależnych należących do Accor.

Portfel 46 hoteli zawiera: 11 hoteli własnych (1.974 pokoje), 17 w dzierżawie (3.573 pokoje), 11 działających na podstawie umowy o zarządzanie (1.685 pokoi) i 7 włączonych do sieci w ramach umowy franczyzy (821 pokoi).

Wszystkie hotele działają pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis i ibis budget.

Całkowita cena transakcji wynosi 142,26 mln euro. Wskaźnik EV/EBIDTA dla transakcji wynosi 7,86X.

Spółka podała, że rada nadzorcza zapoznała się z rekomendacją zarządu uwzględniającą m.in. warunki związane z potencjalnym finansowaniem transakcji ze środków własnych, kredytu bankowego oraz środków pozyskanych z ewentualnej emisji obligacji.

Zarząd Orbisu zapewnia, iż transakcja nie wpłynie negatywnie na politykę dywidendy w przyszłości i że wykorzysta wszystkie możliwości dla utrzymania dotychczasowego poziomu wypłacanej dywidendy.

Orbis ocenia, że transakcja jest okazją do dalszego rozwoju i wpisuje się w strategię grupy.

Accor jest większościowym akcjonariuszem Grupy Orbis. (PAP)

żródło: PAP / bankier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>